O nás

Kraso Chrudim začalo psát svou historii v sezóně 2006/2007. Začínaly jsme nejprve s nedělními kurzy bruslení pod hlavičkou Sportovních areálů Chrudim. Během první sezóny jsme naučily bruslit asi 50 dětí.  V následující sezóně jsme přidaly dopolední kurzy bruslení pro školy a školky.  V posledních letech se stalo bruslení a krasobruslení  v Chrudimi vyhledávaným sportem. V podzimním a jarním kurzu bruslení se  pod vedením kvalifikovaných trenérů naučí bruslit každoročně okolo 150 dětí .

Z našich  kurzů  vzešly  i první členky našeho klubu, které nás reprezentují dodnes.  Protože zájem o krasobruslení rostl, rozšířily jsme naši aktivitu na 3 tréninky týdně. Od sezóny 2011/2012 pořádáme vždy v březnu závod Chrudimská bruslička, který je příjemným vyvrcholením našeho osmiměsíčního snažení. Od sezóny 2012/2013 reprezentují  krasobruslaři z Chrudimi   své město i v závodech v rámci Projektu bruslička a jsou velmi úspěšní.

K naší zimní činnosti patří také exhibice na Lední revui v České Třebové a vystoupení v přestávkách mezi hokejovými zápasy a na Diskotékách na ledě.

Po zimní sezóně pokračujeme jarní přípravou „na suchu“ 2x týdně.

V srpnu pořádáme pětidenní Letní školu bruslení formou příměstského tábora, na kterou zveme i děti a trenéry z jiných oddílů.

I když naši krasobruslaři dosahují v závodech vynikajících výsledků, stále zůstává naším heslem, že …


… bruslíme pro radost a s láskou !!!